Володимир Балух попросив привести до нього нотаріуса, щоб написати заповіт, – Люмила Денісова

Український політв'язень відчуває, що до колонії він таки не доїде

uatv
18.09.2018
Фото Укрінформ-UATV

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що Володимира Балуха справді побили в СІЗО у Сімферополі, але змусили на камеру сказати протилежне, і вимагає негайно допустити її до українського політв’язня, повідомляє прес-служба уповноваженого.

“Уточнила інформацію щодо Володимира Балуха. Я не мала сумнівів, що його побили, а тепер цей факт підтвердили адвокат та Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. До болі у областях нирок, печінки і голови додався біль у серці. Інколи він настільки пронизливий, що викликає блювотні рефлекси”, – йдеться в повідомленні.

Денісова наголошує, що медики досі не оглянули Володимира, а минуло вже 5 днів. “Так, саме 5 днів. Ще 13 вересня українця катували. Дізналася і ще одну причину побиття: Балух розповідав адвокату про стан свого здоров’я, про ставлення до нього у слідчому ізоляторі, про втрачену надію і відсутність сподівань”, –  пише Омбудсмен.

Після фізичної розправи і без того слабкого українця боягузи із СІЗО посадили його перед відеокамерою та змусили сказати, що у нього все добре, здоров’я не підводить, прекрасні умови утримання та ставлення до нього теж стабільно хороше.

Вона наголошує, що це вистава і хоче почути всю правду лише з вуст Володимира Балуха.

“Зараз Володимир Балух тривожиться: попрохав привести до нього нотаріуса. Як і Сенцов, напише заповіт на випадок смерті. Відчуває, що погрози розправи лише погрозами не залишаться і до колонії він таки не доїде.

“Тому у мене до омбудсмена в РФ зараз 2 цілком реальні і дуже конкретні вимоги: негайно надати йому кваліфіковану медичну допомогу. Допустити мене до українського політв’язня”, – написала Денісова.

Крім цього, Денісова ще раз підтвердила свою готовність супроводжувати російського Омбудсмена Тетяну Москалькову під час візиту до Кирила Вишинського, який перебуває у Херсонському СІЗО, і чекає від неї відповіді.

Раніше Архієпископ Климент розповів, що Володимир Балух скаржиться на біль у серці, він задихається.

Він продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуза 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Балух, 90 набоїв і декілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій через свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився на подвір’ї його будинку.

Джерело UATV
дата 18.09.2018
категорії Бранці Кремля
поділитися
Топ новин на UA|TV