“Водне” питання окупованого Криму може обговорюватися на дипломатичних майданчиках, – Юлія Каздобіна

Скрін UATV

Нещодавно постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич заявив, що окупанти не мають жодного права на дніпровську воду. Його слова були відповіддю на висловлювання “постпреда Криму при президентові Росії” Георгія Мурадова. Він повідомив, що окупаційна влада має намір звернутися до керівництва РФ з проханням ініціювати переговорний процес з Україною щодо пропуску на півострів вод річки Дніпро.

Як повідомила в інтерв’ю UATV радниця міністра інформаційної політики з питань Криму Юлія Каздобіна, спроби якимось чином ініціювати переговори щодо води звучать саме зараз, тому що в Україні змінилася влада.

“Російська позиція, що “Крим наш, і ми більше не будемо про це говорити”, українська – “ні, Крим – це Україна”. Спроба ініціювати якимось чином переговори саме щодо води – найімовірніше, бажання тестувати, чи не змінилася позиція України”, – повідомила гостя студії.

На питання про те, чи можливі взагалі такі переговори з питань води, і чи може ця тема обговорюватися на дипломатичних майданчиках, вона відповіла: “Найімовірніше, це буде одним із пунктів”.

Також гостя студії прокоментувала заяви екологів про стан ґрунтів у Криму, зокрема, щодо їхнього засолення.

“Я не фахівець у цих питаннях, але, наскільки розумію, для того, щоб повністю оцінити наслідки, потрібно мати доступ до ґрунтів, про які йде мова. Довіряти оцінкам проросійських або кримських екологів я б не стала, тому що у них є політичні причини заявляти те, що вони заявляють. Я думаю, що повністю ми це розумітимемо після того, як буде доступ”, – говорить Каздобіна.

Телеверсію інтерв’ю з Юлією Каздобіною дивіться 15 серпня в 19:00 в програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Анастасія ДЯДЮША, UATV

Прямий ефір