“Візит угорської делегації в Україну показав, що ми довіряємо один одному”, – Кулеба (ВІДЕО)

uatv
16.07.2020
Фото Укрінформ

Візит міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто в Україну у червні цьогоріч був першим за останні сім років. Сторони обговорили питання економічного розвитку, торгівлі та інвестицій між країнами, водночас ця зустріч стала підготовчою до подальшого обговорення проблемних питань у сфері освіти.

Про потепління в українсько-угорських відносинах розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба ведучій Тетяні Поповій у програмі “На самом деле: Мир” телеканалу “Дом“.

“Під час недавнього візиту міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто в Україну (а я зазначу, що це була перша іноземна делегація, яка відвідала Україну після початку пандемії і карантину), ми повністю були сфокусовані на питаннях економічного розвитку, торгівлі та інвестицій між нашими країнами”, – сказав Кулеба.

Сторони не заглиблювалися в обговорення проблеми у сфері освіти, яка стала причиною кризи – для цього будуть ще додаткові зустрічі, зазначив міністр.

“Наша мета була в тому, щоб, по-перше, зафіксувати результати наших попередніх домовленостей в економічній сфері. Переконатися, що ми довіряємо один одному і здатні виконувати те, про що домовляємося. Намітити ще більш масштабні спільні проєкти і, відновлюючи довіру, підходити до вирішення ось цього глобального завдання. Тому ні питання освіти, ні співробітництва з НАТО конкретно на цій зустрічі не обговорювалися, але вона стала кроком до обговорення цих питань”, – зазначив міністр закордонних справ України.

Крім цього, заступниця голови товариства Україно-угорської дружби Інеса Осовська пояснила позицію міністра зовнішньоекономічних відносин та закордонних справ Угорщини Петера Сіярто в територіальному питанні.

“Ніяких територіальних конфліктів не планується. Закарпаття – це українська територія, в тому числі і Берегівський район”, – переклала слова угорського міністра Інеса Осовська.

Вона зазначила, що угорська влада планує підтримати Україну в ліквідації наслідків потопу в Закарпатській області та виділити 50 млн доларів за програмою реконструкції доріг у цьому регіоні.

Читайте також: Угорщина запроваджує жорсткіші обмеження на кордонах через спалахи COVID-19

Джерело UATV
дата 16.07.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×