Вінницькі митці зняли перформанс-запрошення Chemical Brothers на AIR GOGOLFEST-2020 (ВІДЕО)

uatv
16.10.2019
Cкрін із відео

Фестиваль сучасного мистецтва AIR ГОГОЛЬFEST відбудеться у Вінниці 18-20 жовтня за підтримки УКФ, Вінницької міської ради, Фонду громади “Подільська громада”. Під час підготовки до фестивалю місцеві митці “розкачують” місто виступами та інсталяціями.

Одним із таких мистецьких актів став перформанс “Free Yourself“, яким організатори закликають Chemical Brothers приїхати до Вінниці та стати учасниками AIR ГОГОЛЬFEST-2020.

В центрі події опинилася триметрова металева голова Гоголя – символ ГОГОЛЬFEST, створений ще на перший фестиваль у 2007 році. За музичну основу відео обрали одну з композицій Chemical Brothers.
“Нашому місту потрібна культурна революція. Гоголь для мене – символ того, що можливо все. Chemical Brothers у Вінниці – для мене це красива мрія, яка повністю можлива завдяки усім тим крутим людям, яких об’єднує AIR ГОГОЛЬFEST. Зняте запрошення ми вже надіслали, тепер чекаємо на фідбек”, – сказав Богдан Богрин, режисер перформансу, один із тих, хто запускав AIR ГОГОЛЬFEST уВінниці.

Виконавцями стали учасники лабораторії танцю Антоніни Єгорової, а творцями відео – вінницькі митці Женя Горун та Нестор Підгурський. 

Навколо голови учасники в масках Гоголя виконують обряд “звільнення” міста через “вільне дихання” та закликають Вінницю впустити в себе сучасне мистецтво й узяти з нього максимум, щоби переосмислити, ким ми є та в який час живемо. “Дихай вільно” –  кредо вінницького AIR ГОГОЛЬFEST. 

Також заплановане продовження перформансу – в першу ніч фестивалю з 18 на19 жовтня на території заводу “Кристал” відбудеться відеовечірка “Chemical Brothers & Gogol Sisters” від Богдана Богрина. Проходитиме вона на одній з 4 нічних локацій фестивалю –  у “Вентиляційній”. Це в минулому промислове приміщення, де залишилися понад 2-метрові вентиляторні лопаті. Там буде електронна музика та відеопроекції протягом 2 ночей.

“Chemical Brothers & Gogol Sisters – це колективний акт матеріалізації майбутнього”, – сказав режисер Богрин.

За тиждень до цього голову Гоголя встановили в центрі міста біля вежі, після чого її розмалювали вінницькі митці на чолі з Олександром Нікітюком, художником і куратором візуальної програми  AIR ГОГОЛЬFEST.

Сучасне мистецтво нам потрібне, як повітря. Тому саме небо, символ повітря, з’являється на обличчі відомого українського письменника Миколи Гоголя”, – зазначив Олександр Нікітюк.

Раніше повідомлялося, що мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest став одним із переможців престижної європейської премії EFFEAwards 2019-2020.

Джерело UATV
дата 16.10.2019
категорії Новини партнерів
поділитися

Топ новин на UA|TV