Вільна економічна зона на Донбасі: в ОП пояснили друге питання Володимира Зеленського

Фото Укрінформ
Фото Укрінформ

В Офісі президента пояснили значення другого запитання, яке ставитимуть українцям 25 жовтня, у день місцевих виборів. Воно стосується вільної економічної зони на Донбасі.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Так, в Офісі президента перерахували переваги вільної економічної зони.

“Коли говоримо про Донбас, маємо враховувати, що станом на сьогодні у Донецькій і Луганській областях досі є дві частини: підконтрольна державі та тимчасово окупована. Зрозуміло, що ми обов’язково повернемо Донецьк і Луганськ”, – пишуть в ОП.

Зазначається, що пришвидшити цей процес можна лише за рахунок більш проактивної та ініціативної позиції.

“Виходимо саме з тієї мотивації, що створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальних економічних умов суттєво вплине на темпи та концепції дієвої реінтеграції. Звісно, якщо це підтримають українці”, – йдеться в повідомленні.

Прийшовши на дільницю для голосування на місцевих виборах, українці зможуть самостійно відповісти на питання про створення в Донецькій і Луганській областях вільної економічної зони.

“Це вкрай важливе питання, яке зможе забезпечити країні можливість укорінення справді ефективної реінтеграційної моделі. Мова про концепцію регіональної економіки, яка “зшиває” регіон, робить його привабливим для бізнесу, системно відновлює інфраструктуру”, – зазначають в ОП.

Наголошується, що спочатку все відбуватиметься на підконтрольній українській державі території.

“Ці райони наразі переживають значний негативний вплив від війни, що розгорнулася поруч. Регіон стає дедалі більш депресивним, що змушує людей залишати його та свої домівки. Тому й потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і зацікавлення людей і бізнесів залишатися працювати саме на цій території”, – зазначають в ОП.

Читайте також: Всенародне опитування: президент оголосив перше питання (ВІДЕО)

В Офісі президента усвідомлюють, що ворожий пропагандистський вплив на частину нашого народу, яка залишається в умовах тимчасової окупації та живе неподалік лінії дотику, досі є.

“Крім того, поки не проведена повна деокупація, яку ми ставимо за ключову мету на переговорах щодо Донбасу в усіх форматах, зберігається ризик ескалації. Відповідно, залучення на Донбас провідних компаній, підживлення економічного розвитку за рахунок масштабних партнерських програм можуть стати також інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили. І додатковим аргументом для світових держав допомагати Україні, захищаючи роботу своїх компаній на Донбасі”, – додали в ОП.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента заявили, що всенародне опитування не матиме прямих юридичних наслідків.

Прямой эфир