“Відвага і рішучість українців здобули визнання у Європі”, – Туск (ВІДЕО)

uatv
08.07.2019
Скрін з відео

Голова Європейської Ради Дональд Туск заявив, що зараз серед європейських країн стає все більше союзників української справи, адже відвага і рішучість українців здобули визнання серед багатьох європейців.

Про це він сказав під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у Києві, повідомляє UATV.

У моїх очах ви всі – герої. Саме такими я бачив вас під час Революції Гідності на Майдані, а також потім, коли ви захищали суверенітет і цілісність своєї країни і водночас будували сучасну державу і запроваджували демократичні стандарти. Попри бідність, яка все ще залишається у багатьох місцях, попри страждання, принесені війною, попри труднощі реформ ви встояли. Європейський Союз повинен гордитися і бути вдячним за те, що має такого партнера”, – сказав Дональд Туск.

Голова Європейської Ради нагадав, що він востаннє відвідує нашу державу на цьому посту. Проте запевнив, що залишатиметься другом України незалежно від того, ким буде у майбутньому.

“Упродовж усіх цих років я завжди намагався підтримати Україну в Європі і Європу в Україні… Я пишаюся тим, що мав можливість співпрацювати з вами у контексті спільності інтересів і цінностей”, – додав він.

У той же час прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що в України є чіткий спільний план дій, який передбачає всебічну інтеграцію і виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

“Це питання наших двосторонніх стосунків і в тому числі виконання тих завдань, які покладені на Україну. Що таке європейська інтеграція? Це відповідність України і стандартів життя українців у середині нашої держави стандартам Європейського Союзу на шляху майбутніх перетворень”, – сказав він.

Також прем’єр-міністр зазначив, що дуже важливим кроком у контексті незмінності позиції світу стало відвідування Донбасу президентом Європейської Ради Дональдом Туском та главою української держави Володимиром Зеленським.

“Наше завдання, звісно, відновити мир, відновити нашу територіальну цілісність і відновити контроль над кордоном нашої суверенної держави. Тоді будуть зняті усі блокпости і розпочнеться розбудова інфраструктури. Але з цим незгодна Росія, яка показує своє небажання виконувати план Мінських угод”, – сказав Володимир Гройсман.

Після візиту Туска та Зеленського на схід України російсько-окупаційні війська у відповідь близько 18 разів обстріляли позиції українських військових, зазначив прем’єр-міністр.

Нагадаємо, на саміті Україна – ЄС, який відбудеться сьогодні, 8 липня, обговорять питання щодо територіальної цілісності України, а також санкції проти держави-агресора.

Джерело UATV
дата 08.07.2019
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV