Відсьогодні щонайменше 35% пісень на радіо будуть українською мовою

А частка програм державною мовою має становити як мінімум 60%

uatv
08.11.2018

Фото detector.media

Сьогодні, 8 листопада, набуває чинності третій етап запровадження квот на україномовні пісні та програми на радіо, повідомив віце-прем’єр-міністр міністр культури В’ячеслав Кириленко у Twitter.

Відтепер щонайменше 35% пісень, зокрема у прайм-тайм, будуть українською мовою.

“Два роки дії Закону – жодна радіостанція не закрилася, нових чудових пісень українською мовою у всіх жанрах дедалі більше”, – написав Кириленко.

Крім того, частка програм державною мовою теж збільшилася і має становити як мінімум 60%.

Нагадаємо, що в Україні 8 листопада 2016 року набув чинності Закон “Про внесення змін до закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)”. Згідно з документом квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 07:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 запроваджується поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

Раніше у Нацраді повідомляли, що більшість радіостанцій перевиконують мовні квоти.

Крім того, у суботу, 13 жовтня, в Україні почався моніторинг мовних квот у телеефірі. Перші результати перевірок Нацради буде оприлюднено через декілька тижнів.

Джерело UATV
дата 08.11.2018
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV