Відповідальність за війну на Донбасі повністю лежить на Росії, – посол США в ОБСЄ

uatv
31.05.2020
Фото Місія США при ОБСЄ

Місія США в ОБСЄ закликала Росію негайно припинити незаконну анексію Криму і вивести свої війська з східної частини України.

Про це йдеться у заяві посла Сполучених Штатів в ОБСЄ Джеймса Гілмора.

“Час для Росії припинити цю шараду, повернути Україні контроль над Кримом і вивести свої війська зі східної України”, – сказано в повідомленні.

Гілмор наголосив, що конфлікт на сході України не є “внутрішнім”.

“Українці боролися за свою свободу на центральній площі Києва у найважчі зимові місяці 2013 та 2014 років, вимагаючи відповідальної влади. Намагаючись підірвати прагнення України до демократичних цінностей та більшої інтеграції з Європою, російський уряд ініціював цей конфлікт, намагаючись повернути Україну під вплив Кремля”, – пояснив посол США в ОБСЄ.

Він додав, що відповідальність за окупацію Криму та війну на Донбасі повністю лежить на Росії.

“Ми відкидаємо твердження Росії про те, що Москва поліпшила життя кримських татар та інших українців, які проживають в окупованому Криму. З тих пір, як так звані “зелені чоловічки” вперше з’явилися в Криму в 2014 році, російський режим зробив рішучі кроки по обмеженню прав кримських татар та інших українців, в результаті чого десятки тисяч людей покинули півострів”, – зазначив посол.

Нагадаємо, що ситуацію в Чорноморському регіоні вперше обговорили на Форумі ОБСЄ.

Читайте також: Чубаров не виключає, що Україну переконуватимуть дати воду в окупований Крим

Джерело UATV
дата 31.05.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV