Відомо, які документи підписали президенти України та Молдови

uatv
12.01.2021
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський і президент Республіки Молдова Майя Санду підписали спільну заяву щодо важливості розвитку українсько-молдовських двосторонніх відносин.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

У документі декларується створення Президентської ради України та Республіки Молдова.

Заява закріплює взаємну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та Молдови в межах міжнародно визнаних кордонів, а також фіксує готовність сторін взаємодіяти з метою посилення регіональної безпеки, імплементації відповідних угод про асоціацію з ЄС та реалізації стратегічних цілей, спрямованих на набуття повноправного членства у Європейському Союзі.

Також глави держав підписали меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова. Його метою є зміцнення співпраці між країнами у сфері розвитку інфраструктури, створення нових робочих місць та ефективне використання транзитного потенціалу обох держав.

Читайте також: Цінуємо, що Майя Санду не боїться називати Крим українським, – Володимир Зеленський

Передбачено створення автомобільного транспортного коридору, який поєднає Київ і Кишинів. У перспективі він зменшить шлях між двома містами до п’яти-шести годин, ставши найкоротшим шляхом з Центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи.

У межах меморандуму сторони також декларують наміри здійснити низку конкретних кроків. Зокрема, це міжнародно-правове оформлення будівництва мосту “Ямпіль – Косеуць”, координація зусиль з метою підготовки інвестиційного проєкту та розробки техніко-економічного обґрунтування розбудови прикордонної інфраструктури й під’їзних шляхів на українсько-молдовському державному кордоні, а також пошук та залучення до реалізації проєкту міжнародних фінансових організацій.

Нагадаємо, що Санду перебуває з офіційним візитом в Україні.

Джерело UATV
дата 12.01.2021
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×