Відновлення поваги до Гельсінських принципів набуває надважливого значення, – МЗС

Фото Укрінформ

Цього дня 45 років тому був підписаний Гельсінський Заключний акт, який заклав фундамент європейської архітектури безпеки і відіграв важливу роль у демократичному розвитку Європи.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт Міністерства закордонних справ.

У документі зафіксовані основоположні принципи розбудови відносин між державами на європейському континенті, серед яких незастосування сили, невтручання у внутрішні справи держав, недоторканість кордонів, мирне врегулювання спорів, повага до суверенітету держав, забезпечення прав людини та ін.

Як зазначають у відомстві, Гельсінський документ став своєрідним “кодексом поведінки” в Європі і “статутом” процесу, який згодом перетворився у найбільшу у світі регіональну безпекову організацію – ОБСЄ.

“Сьогодні, коли вперше з часів Другої світової війни основи безпеки і співробітництва в Європі поставлені під загрозу однією з держав-учасниць ОБСЄ, яка здійснила збройну інтервенцію і окупацію Грузії у 2008 році, а згодом – і збройну агресію проти України і окупацію частини її території у 2014 році, відновлення поваги до Гельсінських принципів набуває надважливого значення”, – наголошують в МЗС.

Читайте також: Затримання російських бойовиків у Білорусі: у МЗС прокоментували можливість екстрадиції

У МЗС зазначають, що, з огляду на триваючі системні порушення прав і свобод людини, які мають місце на окупованих територіях України в Криму і на Донбасі, Україна завжди наголошувала на важливості ефективного залучення незалежних інститутів ОБСЄ у людському вимірі до реагування на комплексні виклики, пов’язані з триваючою збройною агресією Росії проти України.

У відомстві вважають, що найкращим способом відзначення 45-річниці Гельсінського Заключного акту були б рішучі кроки і дієві рішення держав-учасниць ОБСЄ у напрямку відновлення поваги до закладених у ньому фундаментальних принципів міждержавних відносин та забезпечення повноцінної роботи незалежних і автономних інститутів ОБСЄ.

Раніше в МЗС висловили протест через візит Путіна до окупованого Криму.

Прямой эфир