Відкриття ринку землі може щорічно принести від 0,5 до 1% зростання ВВП, – експерт

uatv
12.12.2019
Скрін з відео

Якби в Україні був відкритий ринок землі, то щорічне зростання ВВП становило б від 0,5-0,7% до 1%. Щоби ВВП України міг зрости на 40% за 5 років, про що заявляв прем’єрміністр Олексій Гончарук, потрібно в рази збільшити іноземні інвестиції. А також виконати програму, з якою прийшов до влади Володимир Зеленський.

Про це заявив голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош в студії UATV.

Ринок землі – одна з найбільш чутливих реформ, яку підтримали депутати в першому читанні. Більше того, це один із найбільш значних пріоритетів і передумов, щоб Україна могла використовувати свій потенціал. Країна знаходиться ще дуже глибоко під своїм потенціалом через відсутність верховенства права і захисту прав інвесторів, земельної реформи, недостатнього прогресу в процесі приватизації державних активів”, – розповів Іван Міклош.

Він зазначив, що більшість людей в Україні не підтримують скасування мораторію на продаж землі, але для країни ця реформа необхідна. Без неї неможливо досягти кращого життя для людей.

“Оскільки ця тема дуже чутлива для населення, реформу потрібно провести ретельно, щоб максимально знизити ризики, пов’язані з відкриттям землі”, – сказав гість в студії.

За його словами, раніше уряд уже прийняв необхідні заходи, щоб не було концентрації великої кількості землі в одних руках, щоби були умови для розвитку малого та середнього фермерства. Адже поки в Україні є тільки великі агрохолдинги та люди, які вирощують щось для себе.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила ВР ухвалила закон про ринок землі за основу. ЄС підтримує намір України  відкрити ринок землі.

Читайте також: “Щоб ринок землі запрацював оптимально, потрібний земельний банк”, – Курбан (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата12.12.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×