Відеогра як мистецтво: український розробник створив один з найпопулярніших додатків у світі (ВІДЕО)

Скрін UATV

Індустрія розваг за останні десятиліття розвивається стрімкими темпами. І безумовний лідер – відеоігри. У 2018 році найбільший глобальний прибуток – майже в 138 млрд дол. – отримали творці та розробники саме цього сектора.

З початку поточного року в світі вже вийшло понад 10 тисяч ігор. Кілька нових з’являється щодня. Це ігри на персональному комп’ютері і на приставках, телефонах і планшетах. Одні привертають увагу користувачів яскравими ефектами та екшеном, інші – цікавими історіями та несподіваними рішеннями. Гру сьогодні може створювати компанія з сотнями співробітників, команда з кількох людей, а часом – навіть одна.

Українець Іван Ковальов хотів просто влаштуватися в компанію з розробки ігор, але замість цього сам став розробником. Його пробна гра для мобільних телефонів “G30 – A Memory Maze” настільки вразила публіку, що довелося допрацювати і завершити її самостійно.

Розробник розповів журналістам UATV про те, яку гру він задумував, і якою вона вийшла в підсумку. А також про те, як йому вдалося об’єднати словесну головоломку з візуальною.

“Одного разу я їхав у трамваї в Києві, взимку, з замерзлими вікнами, і там були такі візерунки цікаві, – згадує герой програми. – Ось тоді я і подумав, що було б класно створити гру, в якій ми накладаємо якісь речі одна на одну, і вона зможе показати те, як працює пам’ять“.

Гра українського інді-розробника не просто реконструює окремі спогади – вона розповідає історію особливої людини, в яку вдається зануритися саме завдяки самій механіці розгадування головоломок.

За словами Івана, головною складністю розробки було те, що текст і візуальні головоломки так сильно прив’язані один до одного, що редагувати їх доводилося одночасно.

Протягом останніх місяців перед релізом Івану Ковальову довелося працювати і вдень і вночі, а саундтрек він записав буквально в ніч перед першою презентацією. Але це було того варте.
Для широкої публіки гра українця дебютувала на мобільних пристроях в травні 2018-го року. Вона розійшлася десятками тисяч копій і завоювала кілька престижних міжнародних нагород. Гравці зі всіх куточків світу регулярно скачують її і сьогодні. А Іван Ковальов вже працює над новим проектом.

Про сучасні інді-ігри, їх засновників в Україні, а також про особливості розробки унікального візуально-словесного пазла дивіться в новому випуску програми “Майстер справи”.

Більше випусків програми “Майстер справи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір