Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про дипслужбу

За ухвалення закону з урахуванням пропозицій Президента проголосувало 226 мінімально необхідних депутатів

uatv
07.06.2018

Фото з сайта president.gov.ua

Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону “Про дипломатичну службу України” з урахуванням пропозиції Президента Петра Порошенка щодо позбавлення себе контрольних повноважень за призначення послів, повідомляє Укрінформ.

Повертаючи вказаний закон для повторного розгляду, глава держави вважає, що пропонований закон не може бути підписаний через його невідповідність Конституції України, Закону України “Про комітети Верховної Ради України”, правовим позиціям Конституційного суду України.

Зокрема Рада підтримала пропозицію Президента відхилити положення, згідно з яким міністр закордонних справ вносить Президентові подання про призначення послів, постійних представників України при міжнародних організаціях після проведення консультацій у Комітеті ВР із питань закордонних справ. Президент у вето наголошував, що вищенаведене положення не відповідає Конституції України та конституційним повноваженням парламенту і комітету, зокрема.

Крім того, парламент підтримав пропозицію Президента щодо позбавлення Кабінету Міністрів повноважень щодо визначення статусу, завдань і функцій спеціальних місій, а також делегацій на сесії міжнародних організацій.

Президент України Петро Порошенко у Twitter привітав дипломатів і суспільство з ухваленням парламентом нової редакції закону “Про дипломатичну службу України”.

“Вітаю українських дипломатів та усе суспільство з ухваленням Верховною Радою України Закону “Про дипломатичну службу”. Щиро вдячний усім, хто долучився до підготовки та підтримав прийняття цього надзвичайно важливого законодавчого акта”, – написав Порошенко.

Нагадаємо, 5 травня Президент Петро Порошенко ветував ухвалений 5 квітня Верховною Радою закон “Про дипломатичну службу” і повернув його до парламенту у зв’язку з невідповідністю положень щодо призначення послів та визначення функцій спеціальних комісій чинному законодавству.

Раніше повідомлялося, сьогодні Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд.

Законопроект №7440 “Про Вищий антикорупційний суд” в цілому підтримали 315 депутатів.

Президент Петро Порошенко, який був присутній у залі ВР, назвав це “перемогою українського народу”.

Джерело Укрінформ
дата 07.06.2018
категорії Новини партнерів, Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV