Верховна Рада ухвалила бюджет на 2019 рік

Фото Укрінформ-UATV

Народні обранці ухвалили держбюджет на 2019 рік у другому читанні, повідомляє кореспондент UATV.

За відповідне рішення проголосували 240 парламентаріїв.

“Рішення прийнято. Державний бюджет України на 2019 рік прийнято”, – сказав голова ВР Андрій Парубій за підсумками голосування.

“Всі наші пріоритети залишаються незмінними – це оборона і безпека, продовження реформ освіти, охорони здоров’я та децентралізації, які було закладено від самого початку, а також соцвидатки, які буде профінансовано в повному обсязі. При цьому бюджет залишається збалансованим”, – сказала новопризначений міністр фінансів Оксана Маркарова, представляючи документ.

Проект держбюджету передбачає зростання ВВП і поступове зниження дефіциту та боргового навантаження. В документі збережені всі пріоритетні напрямки фінансування, серед яких – фінансування армії та сектору безпеки, продовження соціальних програм, зокрема “Доступні ліки”, проведення монетизації субсидій, здійснення автоматичного перерахунку пенсій тощо. Також збережені програми підтримки промисловості, передусім, агросектору та використання надр, будівництва та відновлення доріг. Документ є збалансованим і відповідає принципам співпраці з одним із ключових фінансових партнерів – Міжнародним валютним фондом.

Документ передбачає, що у 2019 році ріст ВВП становитиме 3% за інфляції 7,4%. Мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року зросте до 4172 грн, з 1 липня 2019 року прожитковий мінімум виросте до 1936 грн, а з 1 грудня – до 2027 грн.

Крім того, на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” передбачено 1,3 млрд грн, що включає забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями (1 млрд грн).

На вибори народних депутатів та Президента України у бюджеті закладено 4,3 млрд грн.

На Український інститут у сфері управління МЗС передбачається 90 млн грн.

Також, у бюджеті закладено 1 млрд грн на фінансування програми “Доступні ліки”, яку розпочав Уряд у квітні 2017 року.

318 млн грн передбачено на фінансування Вищого антикорупційного суду України.

55 млрд грн на розвиток дорожньої інфраструктури.

На монетизацію субсидій, яка в повному обсязі стартує з 1 січня, в проекті держбюджету на 2019 рік передбачено 20 млрд грн.

На фінансування оборони та безпеки – 211,9 млрд грн.

Перед прийняттям бюджету, депутати розглянули проект змін до Митного і Бюджетного кодексів.

Раніше Володимир Гройсман заявив, що держбюджет повністю відповідає програмі співпраці з МВФ.

Нагадаємо, що наступний транш МВФ у розмірі $2 млрд Україна отримає після прийняття держбюджету.

Прямий ефір