Велика Британія наполягає на нових санкціях проти РФ через отруєння в Солсбері

Офіційний Лондон в такому рішенні підтримує і Франція

uatv
14.10.2018

Фото Укрінформ-UATV

Велика Британія виступає за запровадження нових санкцій проти Росії через отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. Про це передає The Telegraph.

Відзначається, що в  ЄС планують ухвалити угоду щодо нового режиму санкцій проти тих, хто застосовує хімічну зброю. Велика Британія та Франція настійно закликають до прийняття нової системи в Раді закордонних справ (FAC) у Люксембурзі.

Джеремі Хант, британський міністр закордонних справ,  закликає заморожувати активи та забороняти поїздки тих, хто відповідає за використання та розповсюдження хімічної зброї.

За його словами, необхідно прискорити плани щодо застосування санкцій, пов’язаних із кіберзлочинністю, через зростаючу загрозу росіян.

Хант сьогодні зустрінеться із міністрами з Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини, Словенії, Болгарії, Хорватії та Румунії, перш ніж поїхати до Люксембургу.

“Протягом багатьох років існує міжнародне табу про використання хімічної зброї, але воно зараз знаходиться під загрозою після Сирії та Солсбері. Тепер нам потрібно перемалювати червону лінію, яка говорить, що для тих, хто використовує ці жахливі зброї, ціна завжди буде занадто високою. Ці нові санкції є життєво важливими, але вони не є кінцем історії”, – сказав Хант.

Нагадаємо, 5 березня в британському місті Солсбері з сильним отруєнням було госпіталізовано російський шпигун Сергій Скрипаль і його донька. Через деякий час було госпіталізовано кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину “Новічок” російського виробництва.

У відповідь на замах на життя Скрипаля британський уряд ініціював депортацію російських дипломатів з країн НАТО, ЄС та їх партнерів. Солідарність з Великою Британією висловили 28 держав, які видворили майже 150 російських дипломатів. Крім того, анульовано акредитації сімох російських представників при НАТО.

Росія свою причетність до отруєння Скрипалів заперечує. Країни G7 вимагають від РФ прилюднити інформацію про програму розробки хімзброї “Новічок”

Джерело The Telegraph
дата 14.10.2018
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×