Вчені знайшли нову планету в Сонячній системі

За оцінками вчених, об'єкт має надзвичайно витягнуту орбіту

uatv
19.05.2018

Фото Укрінформ-UATV

Астрономи за допомогою даних експерименту Dark Energy Survey виявили новий транснептуновий об’єкт 2015 BP519. Спостереження за орбітою об’єкта показали, що вона сильно нахилена до осі Сонячної системи. На думку дослідників, це могло статися через вплив гіпотетичної планети Х.

Про це пише Дзеркало тижня.

За оцінками вчених, об’єкт має надзвичайно витягнуту орбіту, малий і великий радіуси якої досягають 35 і 862 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює середньому радіусу орбіти Землі).

Якщо об’єкт не був захоплений під час міжзоряної подорожі тяжінням Сонця, то він, як і переважна більшість інших транснептунових об’єктів, сформувався разом з Сонячною системою, а орбіта його повинна проходити в загальній площині. Розрахунки показують, що надати їй такий різкий нахил не могла гравітація жодної з восьми “офіційних” планет Сонячної системи – і, можливо, пояснюється впливом таємничої Планети Х.

Раніше вчені заявили про те, що дев’ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі.

Нагадаємо, японські астрономи виявили найстарішу галактику.

Джерело Дзеркало тижня
дата 19.05.2018
категорії Наука
поділитися
Топ новин на UA|TV