Вчені з Індії відкрили нову планету, яка в 27 разів більша за Землю

Новий астрономічний об'єкт помічали й раніше, та лише індійським астрономам вдалося довести, що це планета

uatv
12.06.2018

Фото Укрінформ-UATV

Вчені з Індії виявили екзопланету, яка дуже швидко обертається навколо сонцеподібної зірки приблизно за 600 світлових років від нас.
Про нове відкриття пише Укрінформ із посиланням на Science Alert.

Завдяки цьому відкриттю Індія  приєдналася до списку небагатьох  країн, де відкривали планети за межами нашої Сонячної системи.

До цього астрономам вдалось виявити й довести існування 3786 екзопланет. Більшість цих небесних тіл були помічені, а потім описані як планети, за допомогою космічного телескопа NASA Kepler.

Вперше нове небесне тіло помітили через телескоп Kepler. Довести, що це саме планета, а не комета чи інший астрономічний об’єкт, змогла  команда індійських вчених.

Нову планету назвали EPIC 211945201b або K2-236b. Вона у 27 разів більша за Землю.

За даними дослідників з Обсерваторії Гурушіхара лабораторії фізичних досліджень у Маунт-Абу, планета обертається навколо сонцеподібної зірки. Більш того, вона майже в сім разів ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця. Це означає, що температура може становити близько 600 градусів Цельсія. Тому, ймовірно, вона занадто гаряча й суха, щоби підтримувати життя.

Нове відкриття допоможе вченим зрозуміти, як планети такого розміру утворюються настільки близько до їхніх зірок-господарів.

Раніше, у NASA запустили віртуальні тури екзопланетами.

Джерело Укрінформ
дата 12.06.2018
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV