Вчені створили роботів-медуз, які слідкуватимуть за станом підводних екосистем

Фото з сайта bbc.com

Медуза-робот, що  може моніторити стан коралових рифів, фіксувати зміни рівня кисню або ознаки їхньої ерозії. Такий винахід створили науковці з Атлантичного університету Флориди.

Про це повідомляє ВВС.

Пристрій пересувається морським дном за допомогою гідравлічних щупалець. Цінність таких “медуз” у тому, що вони можуть пролазити крізь невеликі отвори, не пошкоджуючи рифи. До того ж, вони дуже гнучкі та мають ширину 20 см.

Для переміщення роботи використовують вісім силіконових щупалець, які починають працювати завдяки насосам. Вода наповнює щупальця, а коли насоси вимикаються, знову повертається в море.

Роботи плавають без жодного під’єднання, тому інженерам треба слідкувати, щоб вони не загубилися у воді. Існує ризик, що роботів-медуз з’їдять морські черепахи чи великі риби. А це зможе зашкодити здоров’ю  морських істот. Тому науковці закликають дизайнерів зробити медузу “неприємною на смак”.

Нагадаємо, науковці знайшли подібну на Землю планету, на якій можливе життя. Обертається вона на орбіті найближчої до Сонця зірки – Проксими Центавра.

Прямий ефір