В усіх регіонах буде відкрито офіси євроінтеграції, – Дмитро Кулеба

uatv
19.10.2019
Скрін UATV

В Україні буде відкрито офіси євроінтеграції в усіх регіонах із фокусом на східних та південних областях. Це повинно сприяти “децентралізації європейської інтеграції”.

Про це повідомив віцепрем’єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба під час першої наради із заступниками міністрів, відповідальними за напрям європейської інтеграції, інформує UATV з посиланням на Урядовий портал.

За словами Кулеби, офіси стануть регіональними інституціями, відповідальними за європейську інтеграцію на місцевому рівні.

“Вони сприятимуть залученню в регіони України проєктів транспортної та прикордонної інфраструктури, іноземних інвестицій та допомоги ЄС; розвитку єврорегіонів, реалізації ініціатив щодо міст-побратимів; максимальному залученню регіонів до освітніх, наукових, культурних проектів/програм ЄС; підтримці малого та середнього бізнесу в регіонах, зокрема з боку ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Для реалізації цієї ініціативи незабаром створять міжвідомчу робочу групу.

Також під час наради обговорили формат співпраці та пріоритетні завдання, серед них – підготовка до засідань Комітету та Ради асоціації між Україною та ЄС, які відбудуться у Брюсселі у листопаді та грудні відповідно.

Під час засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС, запланованого на 5 листопада, представники України та Євросоюзу обговорять пріоритетні питання співпраці для подальшого розгляду в межах Ради асоціації. Серед них, зокрема, співпраця з питань юстиції, свободи і безпеки, економічна співпраця (макрофінансова допомога, податкова та митна реформи, співпраця з OLAF) тощо.

Віцепрем’єрміністр також наголосив, що Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції (УО) зараз працює над оновленням онлайн моніторингової системи “Пульс угоди” і планує цього року зробити її публічною.

Крім цього, Дмитро Кулеба нагадав, що Верховна Рада нового скликання ухвалила вже 13 євроінтеграційних законопроектів.

Раніше повідомлялося, що Комітет асоціації Україна-ЄС у торговому складі засідатиме 19 листопада.

Джерело UATV
дата 19.10.2019
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV