В України хороші шанси у справі проти Росії, – експерт

uatv
12.09.2019
Фото UATV

Україна готова на компроміс із Росією тільки після повернення окупованого Криму, та за умови, що Кремль виконуватиме взяті на себе зобов’язання. На слуханнях Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) українська сторона заявила, що РФ переслідує жителів незаконно анексованого півострова за політичними та релігійними мотивами, а також піддає репресіям.

Про порушення в окупованому Криму журналістам UATV розповів керівник програми USAID “Права людини в дії” Тарас Цимбрівський.

Він пояснив важливість слухань справи України проти РФ. Кремль звинувачують у порушенні статей Конвенції про захист прав людини, зокрема права на життя, свободу та особисту недоторканність, свободу слова й пересування, і справедливий суд.

“Україна ініціювала п’ять позовів проти Росії в ЄСПЛ. Один із них стосується ситуації з правами людини на території окупованого Криму. Цей позов було подано ще в березні 2014 року“, – заявив Цимбрівський.

За його словами, на півострові відбуваються масові порушення прав людини. Він акцентував, що Кремль несе відповідальність за порушення прав людини з моменту окупації.

Експерт повідомив, що зараз сторони встановлюють точну дату, коли саме розпочалася незаконна анексія півострова.

“Це одне з ключових питань. Пролунали три дати – Україна наполягає на даті 27 лютого, коли РФ фактично встановила свій контроль над Кримом. Росія ж стверджує, що несе відповідальність із 18 березня. Хоча нещодавно представники Москви говорили про 21 березня“, – пояснив Тарас.

Він наголосив, що порушення прав людини тривають на території окупованого Криму досі. Через півроку суд надасть рішення про те, чи має він право розглядати це питання.

“Після цього суд розпочне розгляд справи по суті. Ми повинні розуміти, що цей кейс досить масштабний“, – попередив експерт.

Цимбрівський вважає, що це єдиний шлях, щоби вирішити конфлікт з Росією у юридичній площині.

“Позов носить загальний характер, справи бранців Кремля – в окремому провадженні, але є понад 4 тис. скарг українських громадян проти РФ”, – сказав він.

Експерт упевнений, що зараз наша країна має хороші шанси подолати цей етап судового розгляду.

Телеверсію інтерв’ю з Тарасом Цимбрівським дивіться у програмі “Лицом к лицу” 13 вересня о 19:00 на телеканалі UATV.

Джерело UATV
дата 12.09.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV