В українських архівах зберігається понад 400 унікальних документів, – очільник Держархіву (ВІДЕО)

uatv
29.10.2020
Скрін з відео

На думку голови Державнвої архівної служби України Анатолія Хромова, не потрібно оцифровувати всі архівні документи. Варто сконцентруватися на пріоритетах. Адже зараз у цілому в українських архівах перебуває 82 мільйони справ постійного зберігання, і на їх оцифрування знадобляться сотні років.

Про це Анатолій Хромов розповів у програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом“.

“Щоб оцифрувати весь існуючий масив документів, який є в Україні, а це близько 82 мільйонів справ постійного зберігання, тими темпами, які у нас є, – це сотні років. Тому ми повинні для себе вибрати пріоритет. Потрібно зрозуміти, що не всі документи варто оцифровувати. Є документи, які зараз дійсно є найбільш затребуваними”, – зазначив він.

Більшість людей зараз звертаються, щоб знайти документи соціально-правового характеру – для підтвердження пенсій, факту про народження. Деякі досліджують генеалогію.

“У першу чергу ми повинні оцифрувати документи генеалогічного характеру – метричні церковні книги, перепис населення, книги РАЦСів”, – наголосив Хромов.

За його словами, в українських архівах зберігається понад 400 унікальних документів. Найдавніші з них – берестяні грамоти XII століття, найпізніший – оригінал Конституції України 1996 року. Зберігаються також і креслення Одеського оперного театру, ключові документи української революції 1917-1921 років, універсали Центральної Ради, документи XIV-XV століть, пергаменти. Унікальні документи в українських архівах оцифровані.

Раніше повідомлялося, що створення архіву репресивних органів коштуватиме майже 550 млн гривень.

Читайте також: У розвиток архівної справи в Україні потрібно впроваджувати європейський досвід, – очільник Держархіву (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 29.10.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×