В Україні затвердили держпрограму на проходження обстеження на TORCH-інфекції молодятам

Фото з сайта unn.com.ua

Кабінет Міністрів затвердив Державну соціальну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року, повідомляє Укрінформ.

Заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна зазначила, що державна програма містить конкретні завдання з реалізації Конвенції ООН про права дитини та визначає 9 пріоритетів.

Зокрема, до пріоритетів належить створення сприятливих умов для життя та розвитку дитину, забезпечення рівних можливостей для всіх дітей, зміцнення інституту сім’ї та формування відповідального батьківства, врахування думки дітей при прийнятті рішень щодо державної та місцевої політики, захист дітей від насильства, створення дружньої до дитини системи правосуддя, забезпечення прав дітей у ситуації збройного конфлікту, створення безпечного інформаційного простору для дітей, формування територіальних громад, доброзичливих до дітей.

Читайте також: Володимир Гройсман анонсував нововведення у сфері захисту дитини

“Програма реалізовуватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України”, – зауважила Чуркіна.

Крім того, вона уточнила, що державна програма передбачає добровільне обстеження майбутнього подружжя на TORCH-інфекції, тобто інфекції, які можуть негативно впливати на майбутніх дітей.

“Дуже важливою ініціативою є добровільне медичне обстеження подружжя на TORCH-інфекції. Чому це важливо – велике питання стоїть щодо здоров’я нації. Саме завдяки цій ініціативі майбутнє подружжя буде приходити до РАЦСу, подавати заяву на реєстрацію шлюбу й отримувати направлення на добровільне обстеження на TORCH-інфекції. Чому саме ці інфекції? Саме ці інфекції, якщо вони є в організмі дорослої людини, мають величезний вплив на здоров’я новонародженої дитини. Тому за проходження аналізів на TORCH-інфекції раннього виявлення та лікування TORCH-інфекцій ми попереджаємо народження дитини із вадами розвитку”, – заявила Олександра Чуркіна.

Вона також нагадала, що Україна ще 1991 року ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини.

Прямий ефір