В Україні запроваджують нову будівельну норму щодо звуження ширини смуг руху

Відповідні зміни стосуються проектування нових і реконструкції існуючих вулиць та доріг

22.06.2018

Фото з сайта konkurent.in.ua

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запроваджує нову будівельну норму щодо звуження ширини смуг руху у містах і селах, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Ми підвищуємо безпеку і комфорт людей. Тому одна з ініціатив, яку ми ввели в нових ДБН – звуження ширини смуг руху на…

Опубліковано Lev Partskhaladze 22 червня 2018 р.

Ми підвищуємо безпеку і комфорт людей. Тому одна з ініціатив, яку ми ввели в нових ДБН – звуження ширини смуг руху на дорогах”, – зазначив Парцхаладзе.

Як пояснили у Мінрегіоні, відповідні зміни стосуються проектування нових і реконструкції існуючих вулиць та доріг і містяться у нових ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці і дороги населених пунктів”. Оновлені державно-будівельні норми набудуть чинності з 1 вересня 2018 року.

Звуження ширини смуг руху, зазначає заступник міністра, необхідне для впровадження європейських стандартів щодо безпеки на дорогах.

“Сьогодні в Україні ширина однієї смуги становить 3,5-3,75 метра залежно від призначення доріг. Але європейська практика показала, що дороги з меншою шириною смуг руху (3-3,25 метра) підсвідомо спонукають водіїв їхати обережніше та з меншою швидкістю. Тому кількість аварій у них набагато менша”, -–пояснив Парцхаладзе.

За його словами, нововведення сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху, зменшенню аварійності, збільшенню пропускної здатності вулиць і зменшенню заторів.

Читайте такожВолодимир Омелян заявив про створення до 2030 року 50 аеропортів

“Замість таких широких смуг можна буде облаштувати велодоріжки, окремі смуги для громадського транспорту або додаткові для авто”, – зауважив заступник міністра.

За новими ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення у найбільших, великих, середніх та малих містах, окрім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах та головних вулицях становить 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху у великих містах ширина смуги руху дорівнює 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах усіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 м.

Джерело
дата 22.06.2018
категорії Україна
поділитися
Топ новин на UA|TV