В Україні запровадили журналістську премію імені Георгія Гонгадзе

uatv
09.04.2019
Фото Укрінформ-UATV

Відтепер українських журналістів за інноваційність, відданість цінностям і стандартам незалежної журналістики відзначатимуть премією імені Георгія Гонгадзе. Її започаткували український ПЕН-клуб спільно з Асоціацією випускників Бізнес-школи Києво-Могилянської академії і виданням “Українська правда”.

Про це розповіла українська письменниця, правозахисниця та член журі премії Лариса Денисенко під час презентації проекту, яка відбулася у вівторок, 9 квітня, повідомляє UATV.

“Це відданість принципам і цінностям незалежної журналістики, професійність, компетентність у тому, що ти робиш, як говориш до людей, інноваційність”, – розповіла Лариса Денисенко про те, за що нагороджуватимуть журналістів.

Засновники премії наголошують, що саме інноваційність буде одним із основних критеріїв відбору переможців. Для отримання премії журналіст повинен, наприклад, зробити великий внесок у розвиток медіажанру чи середовища в цілому, або ж створити матеріал, який допоможе вирішити або зрозуміти проблеми у суспільстві та зміни в країні.

Передбачається, що розмір премії становитиме 3 тисячі доларів США. Вручатимуть нагороду щорічно, а обиратиме переможців жюрі. Спочатку формуватиметься довгий список претендентів, після цього – короткий. До останнього увійдуть лише три імені претендентів на перемогу.

Планується, що цього року ім’я першого переможця українці дізнаються 21 травня.

У 2019 році членами жюрі стали: дружина Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе, президент українського ПЕН-клубу Андрій Курков, Лариса Денисенко, Микола Демченко, Євген Глібовський, Алла Лазарева, Олександр Саврук і Сергій Плохій.

Нагадаємо, парламент збільшив кількість премій для молодих вчених.

Джерело UATV
дата 09.04.2019
категорії Випуски новин, Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×