В Україні запрацювали електронні лікарняні (ФОТО)

uatv
10.06.2021
Фото телеканал “Дом”

Міністерства цифрової трансформації, соціальної політики й охорони здоров’я 10 червня запустили видачу електронних лікарняних.

Про це пише UATV із посиланням на сайт МОЗ.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що запуск електронних лікарняних – важливий крок для впровадження режиму “без паперу” в медичній та соціальній сферах.

“Це сервіс, який полегшить життя пацієнтів,  лікарів та роботодавців. Завдяки е-лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері та заощадити кошти для держави”, – сказав він.

У МОЗ зазначають, що відтепер процес отримання лікарняного для українців значно спрощується. Пацієнт приходить до лікаря на огляд. Лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у реєстрі та завіряє його КЕПом. Людина отримає про це повідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності – документ, за яким нараховують виплати. Про це людина отримаєте повідомлення від ПФУ.

“Запроваджені зміни запрацюють поступово. Для цього потрібні час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до цього процесу”, – сказав очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Із червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних. А з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.

Читайте також: МОЗ планує в серпні запустити у тестовому режимі електронні лікарняні (ВІДЕО)

Фото телеканал “Дом”
Фото телеканал “Дом”

Раніше Володимир Зеленський анонсував створення “суду у смартфоні”.

Джерело UATV
дата10.06.2021
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×