В Україні законодавчо закріплять статус кримськотатарського народу як корінного, – президент

uatv
09.08.2020
Фото з сайта ua.krymr.com

В Україні ведеться робота над тим, щоб врегулювати питання законодавчого визначення корінних народів і закріплення такого статусу за кримськотатарським народом.

Про це сказав президент Володимир Зеленський у Міжнародний день корінних народів світу, повідомляє UATV з посиланням на Facebook-сторінку Офісу президента.

“Врегулювання цього питання назріло давно, і ми нарешті маємо поставити в ньому крапку. Впевнено можемо сказати – обов’язково відзначимо це свято солідарності у вільному Бахчисараї та по всьому Криму”, – наголосив глава держави.

За словами Зеленського, питання захисту прав і законодавчого визначення особливого статусу кримськотатарського народу стало ще актуальнішим з того часу, як Росія незаконно анексувала Крим.

“Саме тому нашим спільним завданням зараз є захист прав кримських татар, допомога у всебічному розвитку мови, культури та збереження самобутності народу, який зараз не може повноцінно розвиватися на своїй історичній Батьківщині – в Криму. Для нас дуже важливо робити все від нас залежне, щоб відновити права кримськотатарського народу як корінного народу України”, – зазначив Володимир Зеленський.

У Міністерстві закордонних справ також наголосили, що нашій державі потрібні закони про корінні народи і статус кримських татар.

У відомстві нагадали, що в Україні корінними народами є кримські татари, караїми та кримчаки. З початком російської агресії потреба визначення їхнього статусу стала ще більш гострою.

“У цьому зв’язку актуалізується завдання розробки та прийняття нової редакції Закону України “Про національні меншини в Україні”, розробки законопроектів “Про корінні народи”, “Про статус кримськотатарського народу в Україні”, “Про національно-територіальну автономію”, а також прийняття нормативно-правових актів щодо вдосконалення фінансової підтримки з боку держави культурного розвитку корінних народів, до творення яких активно долучається МЗС”, – зазначили у пресслужбі відомства.

Нагадаємо, у Представництві президента назвали підстави для перетину КПВВ з окупованим Кримом.

Читайте також: На виїзді з окупованого Криму утворилася величезна черга, – Чубаров

Джерело UATV
дата 09.08.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×