В Україні за 4 роки прийняли понад 10 проєвропейських законів у сфері енергетики, – Костянтин Гура

uatv
24.05.2019
Фото UATV

Стратегічними партнерами України в сфері енергетики є країни Європи та Азії, Китай, США і Канада. У співпраці з цими країнами наша держава може отримувати прямі інвестиції, а в деяких з них – доступ до дешевих фінансових ресурсів.

Про це в студії телеканалу UATV розповів радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Костянтин Гура.

“Європа, а також США, Китай і інші країни з високорозвиненою економікою не володіють дешевим і тривалим (за часом використання – ред.) фінансовим ресурсом. А саме таких ресурсів нам не вистачає. Тому, якщо говорити про співпрацю з США та Канадою, ми вітаємо прямі інвестиції з цих держав. Але ми також прагнемо до того, щоб іноземні фінансові установи надавали кредити нашим компаніям, які можуть окремо розвивати проекти в Україні, а можуть робити це спільно з компаніями з інших країн. Що стосується співпраці, я б виділив прямі інвестиції та доступ до дешевих фінансових ресурсів, які є в деяких країнах. Іноземцям теж вигідно з нами співпрацювати, тому що Україна є великим ринком”, – розповів Костянтин Гура.

Наша держава підписала Угоду про асоціацію з ЄС, тому що її стратегічне завдання – стати одним з членів великої європейської сім’ї. Це стосується і сфери енергетики, зазначає гість студії. Так, Україна як член Європейського енергетичного співтовариства в останні роки погоджує енергетичне законодавство з європейським.

Європейське енергетичне співтовариство (ЄЕС) – це організація, яка перевіряє, наскільки законодавство в країні – в даному випадку в Україні – відповідає законодавству в сфері енергетики та енергоефективності в Європі, а також дає відповідні рекомендації. Якщо говорити про діяльність Держенергоефективності, то за останні 4 роки було прийнято більше десяти законів, які обумовлювали правила гри в сфері енергоефективності, на ринку відновлюваної енергетики та всього, що з цим пов’язано. І всі ці 10+ законів були погоджені з Енергетичним співтовариством. Це означає, що законодавство, яке ми зараз розробляємо, і яке підтримує парламент, створюється відповідно до норм і директив Європейського Союзу. Це, власне кажучи, і є предметом нашої співпраці з ЄЕС”, – сказав радник голови агентства.

За словами Костянтина Гури, після зміни влади в країні розвиток відновлюваної енергетики та підвищення енергоефективності не зупиниться, тому що це не тільки світовий тренд, але і реальна необхідність для України.

“Я думаю, що ми не змінимо наші принципи роботи, і держава продовжить ті програми, які у нас зараз є. Я говорю про “теплі кредити“, про підтримку проектів генерації електроенергії з відновлюваних джерел і так далі. Ми розраховуємо тільки на розповсюдження і поліпшення цього тренда”, – зазначив гість студії.

Повну версію телеінтерв’ю з Костянтином Гурою дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 26 травня в 21:00.

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Джерело UATV
дата 24.05.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×