В Україні відбудуться найбільші міжнародні авіаційні навчання за участю країн НАТО

Фото з сайта mil.gov.ua

В середині жовтня цього року в Україні відбудуться найбільші за часів незалежності міжнародні авіаційні навчання.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства оборони.

“Попередньо міжнародне навчання “Чисте небо-2018” триватиме близько двох тижнів. Відпрацювання тактичних завдань без застосування бойового озброєння відбуватиметься в районі визначених аеродромів, переважно у західній частині України, а також над територією Польщі й Румунії“, – зазначив перший заступник начальника авіації Командування Повітряних сил Олег Захарчук.

З українського боку заплановано залучити близько 20 літаків різних типів, вертольоти та БПЛА. Також стаціонарні й мобільні радіолокаційні підрозділи й мобільні вогневі групи підрозділів ППО. США буде представлено як льотними екіпажами, так і наземними силами та засобами. Загалом у навчаннях братиме участь понад 40 літальних апаратів, десятки зенітних ракетних комплексів і засобів РТВ, сотні українських та іноземних військовослужбовців.

Разом з українськими й американськими пілотами завдання в небі виконуватимуть польські та румунські колеги на літаках F-16C. Іще близько 10 країн НАТО планують задіяти передових авіанавідників та інших фахівців різних напрямків. Під час навчання заплановано відпрацювати дії з авіаційного прикриття та авіаційної підтримки, реалізувати спільні завдання з десантування вантажів та особового складу, забезпечення їх прикриття як удень, так і вночі, супроводу операцій із пошуку та порятунку особового складу, а також виконати завдання з аеромедичної евакуації.

Наразі триває підготовка до навчань.

Нагадаємо, в Республіці Польща триває активна фаза багатонаціональних навчань НАТО CWIX-2018, в яких беруть участь представники військ зв’язку Збройних сил України. Українська кіберкоманда складається з молодих офіцерів, які пройшли відповідні мовні та технічні курси з питань кібернетичної безпеки в навчальних закладах США та НАТО, і для них CWIX – це виняткова можливість попрацювати у високопрофесійному експертному середовищі, поспілкуватися з експертами міжнародного рівня в галузі кібернетичної безпеки та підвищити рівень своїх знань і навичок.

Прямий ефір