В Україні варто розглянути питання введення податку на викиди CO2, – Янез Копач

uatv
19.11.2019
Фото UATV

Модернізація сектору опалення в житлових будівлях та підвищення енергоефективності є першочерговими пріоритетами Міністерства з питань розвитку громад та територій України, заявила його очільниця Альона Бабак під час Х Європейсько-українського енергетичного дня.

“Майже 33% в енергобалансі України – це саме споживання в будівлях. 70-80% сум у рахунках за комунальні послуги – оплата за тепло, гарячу воду, енергію. Будемо стимулювати населення звертатися до Державного фонду енергоефективності. Ми вже маємо інтерес із боку власників житла. Нині вони подали заявки на суму 58 млн грн на модернізацію будинків. Ці проекти мають скоротити споживання теплової енергії в будинках майже на 40%. Наша мета – зменшити суми у платіжках від 20 до 40%. Також серед пріоритетів – термомодернізація будівель бюджетної сфери, будівель органів державної та місцевої влади та розвиток сфери енергоаудиту“, – зазначила пані міністр.

Під час дискусії учасники обговорили також проблему викидів CO2 в Україні. Зокрема, один із присутніх іноземних експертів, директор Секретаріату енергетичного співтовариства Янез Копач, висловив думку, що запровадження спеціального податку на ці викиди є тим прикладом європейських країн, яким Україні варто скористатися.

“Ми радили б новому уряду запровадити спеціальний фонд, який би накопичував кошти від сплати податку на викиди CO2“, – відзначив експерт.

Натомість Сергій Поровський, експерт з фінансування та політики енергоефективності Проекту UNIDO/GEF UKR IEE, зазначив, що через введення податку на викиди вуглецю постраждають цілі галузі, наприклад, експорт металопродукції різко впаде.

У результаті конференції учасники Х Енергетичного дня розробили низку пропозицій для української енергетичної галузі, зокрема порадили впровадити профільне законодавство, насамперед щодо Закону з енергоефективності, та переглянути Національний план з енергоефективності та спростити доступ до інвестиційного капіталу, а також запровадити аукціони з продажу електричної енергії вже у І кварталі 2020 року.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 19.11.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV