В Україні узгодили граничні обсяги експорту зерна на 2020-2021 роки

uatv
17.08.2020
Фото Укрінформ

У 2020/2021 маркетинговому році експортувати за кордон можна буде не більше 17,5 млн тонн пшениці та 1 тис. тонн жита.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, інформує UATV.

Відповідне рішення прийняли сьогодні, 17 серпня, у Мінекономіки разом з учасниками ринку зерна – аграрними асоціаціями, виробниками, переробниками й експортерами. Сторони підписали додаток до зернового Меморандуму, узгодивши таким чином граничний обсяг експорту зерна.

“Зерновий меморандум є гарним прикладом вміння домовлятися і приймати збалансовані рішення. На нашу спільну думку, експорт у 17,5 млн тонн пшениці та 1 тис. тонн жита на цей маркетинговий рік – це той орієнтир, який збереже нам і внутрішню продовольчу безпеку, і експортні можливості. Крім того, враховуючи коронакризу, в прогнозному балансі ми збільшили обсяг перехідних залишків на півмільйона тонн – до 1,7 млн тонн”, – сказав очільник Мінекономіки Ігор Петрашко.

У міністерстві також зазначили, що сторони можуть переглянути узгоджені цифри у 4-му кварталі залежно від погодних умов та кінцевих даних щодо обсягів виробництва пшениці від Держстату.

Наразі очікується, що в Україні зберуть 72,1 млн тонн зерна.

Раніше повідомлялося, що Україна у 2019/2020 маркетинговому році встановила рекорд з експорту зернових.

Читайте також: Експорт зернових: як Україні в 2019 році вдалося встановити рекорд (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 17.08.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×