В Україні створять тримісячний запас засобів для боротьби з COVID-19

uatv
25.05.2020
Фото ОП

Сьогодні, 25 травня, відбулася нарада щодо медичних закупівель, пов’язаних із запобіганням поширенню COVID-19 та наданням медичних послуг хворим на короновірусну хворобу.

Про це інформують пресслужби Кабміну та ОП.

Глава уряду наголосив, що насамперед мають закуповуватися товари українського виробництва.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що цього року передбачено виділення приблизно 3 млрд грн на закупівлю засобів індивідуального захисту, лабораторного устаткування тощо.

Генеральний директор ДП “Медичні закупівлі України” Арсен Жумаділов розповів, що держпідприємство з вівторка розпочинає закупівлі за скороченою процедурою в системі ProZorro.

Крім закупівель за кошти, виділені зі стабілізаційного фонду держбюджету, триває робота щодо цього з міжнародними організаціями. Зокрема, угода зі Світовим банком передбачає закупівлю респіраторів на суму 1,2 млн доларів.

Також у травні по всіх регіонах України були розподілені засоби захисту, доставлені декількома партіями з Китаю за рахунок державних підприємств.

Керівник ОП Андрій Єрмак звернув увагу на питання формування держрезерву, серед іншого – засобів індивідуального захисту. Запас має бути розрахований не менше, ніж на тримісячні потреби.

“Міністерство розвитку економіки та МОЗ мають підготувати перелік товарів, з яких має бути сформований держрезерв”, – наголосив Єрмак.

Денис Шмигаль зазначив, що Володимир Зеленський тримає питання забезпечення засобами індивідуального захисту під особистим контролем.

“Необхідно чітко визначити, що забезпеченість засобами індивідуального захисту має бути з розрахунку на три місяці. Хочемо зараз сформувати такий запас у лікарнях першої хвилі”, – підсумував прем’єр.

Раніше повідомлялося, що в Україні на коронавірус за добу захворіли 259 людей.

Нагадаємо, у світі від коронавірусу одужали 2,2 млн людей, померли 344 тисячі.

Джерело UATV
дата 25.05.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV