В Україні розробляють стратегію розвитку Військово-морських сил

Фото Укрінформ-UATV

В Україні розробляють стратегію розвитку Військово-морських сил до 2035 року.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства оборони.

Розробка стратегії відбувається в тісній співпраці з фахівцями з Великої Британії, Норвегії, Польщі, США, Турецької Республіки та Швеції. За основу береться досвід провідних країн світу, а напрацювання робочих матеріалів здійснюється відповідно до стандартів і практик НАТО.

“Наша мета на короткострокову і середньострокову перспективу — створення високотехнологічних, ефективних та боєздатних Військово-морських сил, які будуть спроможні гарантовано виконувати завдання щодо захисту ближньої морської зони, з протидії агресії РФ із морського напрямку, оборони морегосподарського комплексу, морських комунікацій у виключній морській (економічній) зоні України”, – розповів заступник начальника штабу командування ВМС ЗСУ з євроатлантичної інтеграції Андрій Риженко.

За його словами, під час планування та розробки цього важливого документа беруться до уваги багато факторів, зокрема географічні умови та театр бойових дій, загальна безпекова ситуація в Азово-Чорноморському регіоні, сили й засоби російського ЧФ як фактор воєнної загрози, анексований Крим, зведення Керченського мосту, яке призвело не лише до значного порушення Конвенції ООН про Міжнародне морське право (UNCLOS), а й до суттєвого удару по економічній морській діяльності України.

Нагадаємо, експерти НАТО відвідали із консультативним візитом Навчальний центр Військової служби правопорядку та Західне територіальне управління ВСП у ЗСУ у Львові. Представники Військової поліції Канади та Литовської Республіки взяли участь у спільному брифінгу, де обговорили питання подальшої співпраці та обміну досвідом.

Як повідомлялося раніше, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що Президента України Петра Порошенка запросять на саміт НАТО, який відбудеться 11-12 липня в Брюсселі.

Прямий ефір