В Україні презентували онлайн-мапу забрудненості річок

Мапа "Чиста вода" дозволяє обирати конкретний річковий басейн та оцінювати якість води у ньому

uatv
06.07.2018

Фото з сайта texty.org.ua

Державне агентство водних ресурсів України разом з Агенцією журналістики даних презентувало онлайн-мапу забрудненості річок в Україні, повідомляє прес-служба Державного агентство з питань електронного урядування України.

Так, мапа “Чиста вода” дозволяє обирати конкретний річковий басейн та оцінювати якість води у ньому. Якщо рівень забрудненості у певному річковому басейні перевищує норму – користувач дізнається про це завдяки спеціальним позначкам.

Також можна оцінити рівень забрудненості й за певними речовинами. Перелік із 16 параметрів включає в себе як корисні для води елементи, сполуки та процеси, так і ті, що змінюють її якість на гіршу.

“Оприлюднивши дані про якість поверхневих вод в Україні на початку червня, ми мали нагоду спостерігати величезний ажіотаж з боку громадськості. Це й не дивно, адже вода – це один із найцінніших ресурсів, який має прямий вплив на якість нашого здоров’я та на рівень життя. Створена мапа – це важливий інструмент, який дозволятиме громадянам контролювати якість води у річках та за потреби впливати на процеси, пов’язані із забрудненням поверхневих вод”, – зазначає голова Державного агентства водних ресурсів Ірина Овчаренко.

Нагадаємо, МОЗ створило інтерактивну мапу непридатних для купання пляжів України.

На інтерактивній мапі ви знайдете інформацію про нерекомендовані для купання пляжі та рекреаційні зони південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя, і Києва. Якість води у межах цих пляжів і рекреаційних зон не відповідає стандарту на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактопозитивні кишкові палички). Карта оновлюється щотижня.

Джерело UATV
дата 06.07.2018
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×