В Україні потрібно продати десятки порожніх в’язниць, – Малюська (ВІДЕО)

uatv
05.09.2020
Фото Пресслужба Кабміну

В Україні на даний момент пустують десятки в’язниць, при цьому на їх утримання з бюджету йдуть великі гроші – мінімум 10 мільйонів на кожну щорічно. Такі установи потрібно продати. При цьому в’язниці, в яких є засуджені, не продаватимуться.

Про це сказав міністр юстиції України Денис Малюська у програмі “Неофициальный разговор” на телеканалі “Дом“.

На його думку, в нашій країні потрібно залишити лише дві в’язниці, не рахуючи СІЗО.

Чиновник позитивно оцінив те, як реалізується реформа пенітенціарної системи в Україні.

“Про наші реформи пишуть The New York Times, Daily Mail. На французькому телебаченні нещодавно вийшов сюжет. Ми звучимо в світі не про корупцію, а про реформи. Коли ще таке було?”, – зазначив міністр юстиції.

Україна в цій реформі сьогодні повинна орієнтуватися на модель Північної Європи, яка сфокусована на покараннях, не пов’язаних з позбавленням волі, а орієнтована на соціалізацію людей. При цьому міністр розуміє, що потрібно ще багато зробити для її імплементації.

“Практики повного, на 180 градусів, розвороту моделі від “постсовкової”, традиційно сфокусованої на в’язницях, на модель Північної Європи, не було. Тому ми змушені на час цієї дороги, по суті, винаходити велосипед”, – сказав Малюська.

Як показує статистика, ув’язнення не допомагає “перевиховувати” злочинців. Коли вони виходять з місць позбавлення волі, то і далі порушують закон. При цьому вони часто вчиняють більш тяжкі злочини, ніж ті, за які вперше сіли.

Денис Малюська готовий експериментувати і не боїться приймати неординарні рішення, навіть якщо суспільство їх сприйме негативно. Одне з таких нововведень – платні камери. Така послуга виявилася дуже затребуваною, і після її впровадження вже було отримано 495 тисяч гривень.

Також багато того, що імплементували в Україні, у світі ще немає.

“Масові розпродажі в’язниць, коли мова йде про десятки, а то і сотні об’єктів… Цього не було ніде, тому це викликало інтерес. І ми будемо “піонерами” у цьому русі. Буде багато крику, шуму і критики всередині країни, але ми це вже проїхали. Ми знаємо, як з цим працювати. Тому все буде добре”, – сказав міністр.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська повідомляв, що в Україні планують скоротити кількість в’язниць.

Читайте також: Мін’юст розпочинає “великий розпродаж в’язниць”

Джерело UATV
дата 05.09.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×