В Україні почали розробку власної вакцини від COVID-19: президенту презентували перші результати

uatv
20.10.2020
Фото ОП

Під головуванням президента України Володимира Зеленського відбулася нарада, на якій були присутні науковці, залучені до розроблення оригінального українського кандидата у вакцини протии COVID-19.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Розробники представили президенту результати доклінічної фази дослідження, які тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Зазначається, що цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу.

На нараді обговорили, хто, коли та в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх дотичних відомств.

Читайте також: Британські вчені розробили тест, який діагностує COVID-19 за п’ять хвилин

Один із розробників – міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – відзначив, що нинішня розробка дає змогу припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих.

“Я надзвичайно радий, що ця зустріч відбулася. Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію“, – сказав Володимир Зеленський.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв усіляко сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних фаз.

Раніше Володимир Зеленський обговорив із Біньяміном Нетаньягу закупівлю ізраїльської вакцини проти коронавірусу.

Джерело UATV
дата 20.10.2020
категорії Наука
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×