В Україні оцифрують музичну спадщину

uatv
13.02.2020
Фото з сайта pixabay.com

Міністерство культури, молоді та спорту (МКМС) разом з Міністерством цифрової трансформації проведуть оцифрування української музичної спадщини.

Про це інформує пресслужба відомства.

“Нині в Україні відсутній ресурс, на якому була б закумульована і доступна для широкого кола зацікавлених музика українських композиторів ХХ століття, чи твори наших сучасників. Ми хочемо створити таку платформу, щоб зробити це все доступним для диригентів, музикантів, науковців, щоб твори українських композиторів виконувалися на сценах України і світу, використовувалися під час навчання дітей у мистецьких школах, чи у вищій школі”, – зазначила заступниця міністра Ірина Подоляк.

Фото МКМС

Зараз нотні фонди в бібліотеках знаходяться переважно в паперовому вигляді, а деякі і в рукописному, та існують в одному або двох примірниках.

Заступниця міністра переконана, що проблему може вирішити переведення паперових видань у цифровий формат – шляхом як сканування, так і комп’ютерного набору партитур і партій.

“Вони недоступні тим, кому потрібні. Папір зношується, і ми можемо втратити цю спадщину назавжди, а люди мають вправляти, знати і слухати ці твори”, – підсумувала Подоляк.

Раніше повідомялося, що у МКМС розробили пропозиції для розвитку українського театру.

Джерело UATV
дата 13.02.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×