В Україні – одна з кращих в світі систем реабілітації поранених, – Володимир Гаврилов

uatv
14.10.2019
Фото UATV 

За кількістю поранених військових Україна на сьогодні посідає одне з перших місць у світі. Така непроста ситуація призвела до того, що в нашій державі розвинулася дуже ефективна система реабілітації солдатів після участі в бойових діях. У нас є унікальний досвід, який цікавий іншим країнам.

Про це в студії телеканалу UATV розповів генерал-майор запасу ЗСУ, ексаташе з питань оборони України в США, Великої Британії та Румунії Володимир Гаврилов.

“Наша ситуація з пораненими унікальна. Ми, напевно, друга країна в світі після Сполучених Штатів Америки, яка має таку кількість поранених, і таку кількість людей, які потребують реабілітації. В американців така ситуація, тому що вони постійно перебувають в якихось конфліктах, а в нас – тому що зараз триває війна”, – каже гість студії.

Україна має свій унікальний реабілітаційний досвід. Вона також намагалася впроваджувати підходи США та Великої Британії, але в неї не було стільки ресурсів для імплементації тих речей, які використовуються в цих країнах.

“Я працюю з багатьма проєктами, які пов’язані з обміном нашими пораненими між Україною та США за різними реабілітаційними програмами. Кожен раз, коли до нас приїжджають американські ветерани, вони дуже позитивно наголошують на тому ставленні до ветеранів, яке є у нас в суспільстві. Також добре сприймаються ті проєкти, які ми ініціюємо та робимо самі, виходячи з нашого досвіду та бачення”, – зазначає Володимир Гаврилов.

Головна особливість українського ветеранського руху з питань реабілітації полягає в тому, що бійці, які повертаються з війни, відчувають підтримку ветеранських спільнот на місцевому рівні – в селах, містах і так далі, каже гість студії. Всі військові намагаються один одному допомагати. Багато реабілітаційних проєктів розвиваються завдяки підтримці ветеранів та цивільних.

“Ми маємо унікальний досвід, який цікавий іншим країнам. У нас вчаться. Треба віддати належне тому, що в Україні зараз – одна з кращих випробувальних платформ саме з питань поранених. І ми багато чого можемо запропонувати в майбутньому для тих країн, люди яких, не дай Бог, потраплять в ситуацію, при якій треба буде реабілітуватися. У нас є про що розповісти і що показати”, – підкреслює Володимир Гаврилов.

Телеверсію інтерв’ю з Володимиром Гавриловим дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV сьогодні, 14 жовтня, о 19:00.

Підготувала Альона Воробйова, UATV

Джерело UATV
дата 14.10.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV