В Україні облаштують місця для обсервації і моніторитимуть дотримання ізоляції, – Ємець

Фото МОЗ України

Уряд на позачерговому засіданні вчора, 29 березня, підтримав ініціативу міністра охорони здоров’я Іллі Ємця щодо посилення карантинних заходів через коронавірус.

Про це повідомив очільник МОЗ, інформує UATV з посиланням на пресслужбу відомства.

“Ми повинні захистити українців. Я все життя рятую життя людей і зараз зроблю усе, щоб якомога менше наших співгромадян постраждали від коронавірусу. Діяти треба швидко та рішуче”, – наголосив Ілля Ємець.

В ухваленій постанові передбачається, що особи, які хворіють на коронавірусну хворобу та не потребують госпіталізації, а також ті, хто контактував з такою людиною, зобов’язані дотримуватися режиму самоізоляції.

“Особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України”, – йдеться у повідомленні.

В Україні облаштують спеціальні заклади для організації обсервації. За це відповідатимуть обласні та Київська міська державні адміністрації. Також вони мають забезпечити транспортування до цих місць осіб, які підлягають обсервації, і медичне спостереження за ними.

Згідно з постановою, до 5 квітня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України має розробити та впровадити Електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання режиму самоізоляції та обсервації.

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/1494727644023669

Нагадаємо, в Україні визначили перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.

Прямой эфир