В Україні не зафіксовано жодного інфікованого китайським коронавірусом, – МОЗ

uatv
27.01.2020
Фото UATV

У Міністерстві закордонних справ повідомили, що станом на сьогодні, 27 січня, немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV в Україні.

Про це йдеться на сайті відомства, інформує UATV.

“Державна установа “Київський міський лабораторний центр МОЗ України” повідомила про виявлення 1 випадку коронавірусу. Проте коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Виявлений коронавірус не є новою інфекцією 2019-nCoV”, – зазначили у МОЗ.

Раніше повідомлялося про те, що у трьох осіб в Україні підозрювали коронавірусну інфекцію 2019-nCoV, проте жоден із цих випадків не підтвердився.

Також у Міністерстві охорон здоров’я порадили українцям утриматися від поїздок до китайської провінції Хубей та міста Ухань, де є найбільший ризик зараження.

“Просимо взяти до уваги, що органами влади Китаю частково чи повністю карантинні заходи запроваджено у 16 містах провінції Хубей (Ухань, Хунган, Сян’ян, Їчан, Цзінмень, Сяннін, Хуанши, Суйчжоу, Сяньтао, Ечжоу, Цяньцзян, Еньши, Сяогань, Чжицзян, Дан’ян та Чибі)”, – наголосили у МОЗ.

Крім цього, випадки інфікування цим вірусом були зафіксовані на території практично усіх китайських провінцій, міст центрального підпорядкування, автономних районів і спеціальних автономних районів Гонконг та Макао. 

Українцям, які перебувають в Китаї або збираються поїхати у цю країну, в МОЗ рекомендують:

  • бути пильними та уточнювати актуальну епідемічну ситуацію в регіоні відвідування;
  • вживати лише належним чином термічно оброблені продукти тваринного походження і рибу;
  • уникати контакту з тваринами, відвідування ринків із продажу м’яса, цирків, зоопарків, тваринницьких ферм тощо;
  • не контактувати з людьми з ознаками респіраторних захворювань;
  • використовувати спеціальні маски для захисту органів дихання;
  • ретельно мити руки із застосуванням засобів гігієни, особливо після відвідання місць масового скупчення людей та перед їжею; користуватись антисептичними засобами на спиртовій основі;
  • при симптомах, схожих на грип чи ГРВІ ( несподіване погіршення стану, підвищення температури тіла, нежить, кашель тощо) мінімізувати контакти з іншими людьми та одразу звернутися до медичного закладу.

Нагадаємо, в РНБО створили оперативну групу для моніторингу поширення коронавірусу.

Джерело UATV
дата 27.01.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×