В Україні найближчим часом зникнуть паперові трудові книжки, – Дубілет

uatv
18.09.2019
Фото із сайта profspilka.kiev.ua

За 6-9 місяців в Україні планують перевести в електронний формат усі документи, які стосуються кадрових питань в уряді.

Про це повідомив у Facebook міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, інформує UATV.

За його словами, держава витрачає кожного року 50-100 млн грн лише на канцелярію навколо кадрових документів.

“Починаємо поступово винищувати паперові процеси в держорганах. Починаємо зі шматка, на який припадає більша частина паперового документообігу – кадрового (він же HR). За моєю оцінкою, тільки на канцелярію навколо кадрових документів держава витрачає 50-100 млн грн щорічно. А скільки витрачається даремно часу й талантів – оцінити неможливо”, – наголосив Дубілет.

Кабінет міністрів планує заборонити подавати документи під час прийому на роботу або на конкурси у паперовій формі. Таким способом держслужбовцям прищеплюватимуть цифрову грамотність, наголосив міністр. Також це допоможе швидше відмовитися від паперових процесів у структурі.

За словами Дмитра Дубілета, найближчим часом трудові книжки теж мають піти в історію.

“Трудові книжки повинні нарешті піти в історію. Це, до речі, оцінить і бізнес. Весь обіг, який стосується конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень тощо – у цифру. У цифру потрібно також перевести архів. Закони, які зобов’язують зберігати паперові справи 75 років, мають залишитися в минулому столітті. Це також буде корисно для бізнесу. Сильно спростимо всю логіку погоджень. Блоксхеми, за якими документи “ходять” по кабінетах, спростимо та скоротимо в 3-4 рази”, – зазначив він.

Планується створення єдиного реєстру держслужбовців. За словами Дубілета, це дозволить централізувати комунікації та багато інших HR-аспектів, адже зараз HR-інформація розпорошена по різних органах. Влада для цього повинна змінити кілька законів і постанов, і впровадити правильне ІТ, звернувши особливу увагу на зміцнення кібербезпеки. На всі ці процеси може піти 6-9 місяців.

Раніше повідомлялося, що в Україні в електронному вигляді надається 128 адмінпослуг.

Джерело UATV
дата 18.09.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×