В Україні 200 дитсадків вперше візьмуть участь у дослідженні якості освіти за методикою ECERS

uatv
28.09.2020
Фото Укринформ

В Україні вперше відбудеться оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за міжнародною методикою Early Childhood Environment Rating Scale (ECERS-3). Дослідження триватиме впродовж 2020-2021 років у 200 закладах дошкільної освіти.

Про це повідомляє Міносвіти, інформує UATV.

Як зазначила заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій, розвиток якісної та доступної дошкільної освіти є одним із пунктів програми діяльності уряду та пріоритетом для МОН, і оцінка якості дошкільної освіти за методикою ECERS є важливим кроком у цьому напрямі.

“Вперше в Україні для цього застосовується науково визнаний, ефективний інструмент, який уже багато років використовують у більш ніж тридцяти країнах. Ми розраховуємо, що до обговорення результатів дослідження долучаться педагоги-практики, батьки, науковці, управлінці, і спільний пошук успішних рішень сприятиме розвитку якісної освіти у кожному закладі дошкілля”, – сказала Мандзій.

У 2020-2021 роках триватимуть пілотний та основний етапи дослідження. У межах цього процесу Український інститут розвитку освіти здійснить відбір національних експертів і проведе їхню підготовку. Експерти також пройдуть валідизацію сертифікованими тренерами Інституту ERSI (США) і зможуть здійснювати пілотний етап дослідження, а також готувати регіональних експертів для основного етапу дослідження. Планується підготувати близько 80 сертифікованих експертів.

Читайте також: Карантин: Степанов розповів про умови відвідування дитсадків (ВІДЕО)

У МОН зазначають, що під час застосування методики ECERS-3 оцінюються не результати дітей, а те, що саме впливає на їхній розвиток, здоров’я і благополуччя – організація освітнього середовища, види навчально-пізнавальної діяльності, характер взаємодії між вихователями і дітьми, між самими дітьми, повсякденні практики особистого догляду. 

Раніше повідомлялося, що в МОН розробили стратегію розвитку інклюзивної освіти до 2030 року.

Джерело UATV
дата 28.09.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×