В СБУ заявляють про нейтралізацію 300 кібератак на об’єкти критичної інфраструктури за пів року (ФОТО)

uatv
21.07.2020
Фото СБУ

Служба безпеки України нейтралізувала понад 300 кібератак і кіберінцидентів на об’єкти критичної інфраструктури протягом першого півріччя 2020 року.

Про це повідомляє UATV із посиланням на пресслужбу СБУ.

За даними відомства, до кібератак були причетні майже 20 хакерських угруповань, які викрила та знешкодила спецслужба.

Зазначається, що значну частину хакерів напряму контролювали з Російської Федерації. Їхньою метою було нашкодити українським державним органам і підприємствам оборонно-промислового комплексу.

Також служба заблокувала масштабний механізм фінансування терористичної організації ОРЛО через системи електронних платежів.

“Група громадян на окупованій частині Луганщини під кураторством так званого “МДБ ЛНР” і ФСБ РФ створила псевдофінансову установу “Перший комерційний центр”. Ця структура забезпечувала проведення в ОРЛО операцій з поповнення та зняття коштів із банківських платіжних карт України та РФ, валютно-обмінних операцій, грошових переказів через міжнародні платіжні системи, обіг електронних коштів у заборонених Україною ресурсах”, – повідомляють в СБУ.

Окрім цього, була заблокована протиправна діяльність організованої групи жителів Києва та Житомира. За допомогою програмного забезпечення вони здійснювали підміну номерів і видавали міжнародний трафік псевдооператорів “Фенікс” і “Лугаком” із території ОРДЛО і Російської Федерації за місцеві телефонні розмови українських абонентів.

Також відомо про спробу кібератаки на українські ЗМІ. СБУ запобігла розсилці листів на тему COVID-19 начебто від імені Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Завдяки спільній спецоперації СБУ і Державної податкової служби заблоковано податкову схему, котра щомісяця завдавала збитки державі на 2 мільярди гривень.

Загалом за цей період викрито та припинено 219 фактів протиправного використання електронних платіжних систем і систем розрахунків, “криптовалют” і “криптовалютних технологій”.

Читайте також: Кібербезпека: СБУ вводить оновлену версію платформи MISP-UA

Для захисту кібербезпеки держави СБУ розпочала 295 кримінальних проваджень, зокрема 82 – за несанкціоноване втручання у роботу комп’ютерів, 17 людей притягнуто до кримінальної відповідальності.

“Крім того, СБУ протидіє гібридним загрозам, поширенню фейків і проросійської пропаганди, які напряму впливають на інформаційну безпеку держави. Зокрема, за цей період припинено діяльність 2,7 тис. спільнот у соцмережах, 375 вебресурсів, 431 інтернетагітатора і 10 ботоферм, які поширювали фейки та деструктивну інформацію”, – додали у відомстві.

Раніше повідомлялося, що Канада допоможе СБУ здійснити реформу.

Джерело UATV
дата 21.07.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×