В РЄ відреагували на конституційну кризу в Україні

uatv
31.10.2020
Фото Укрінформ

У Раді Європи висловили згоду із позицією глави Української держави Володимира Зеленського щодо того, що потрібно забезпечити довіру громадськості до Конституційного Суду, а також до інших державних інституцій.

Про це йдеться у листі керівників двох інституцій Ради Європи, відповідальних за питання антикорупції та верховенства права – GRECO та Венеційської комісії відповідно, надісланому голові ВР України Дмитру Разумкову, інформує “Європейська правда“.

“Зусилля України щодо боротьби з корупцією потрібно продовжувати та активізувати відповідно до Конституції країни та міжнародних зобов’язань та, зокрема, рекомендацій Групи держав проти корупції Ради Європи (GRECO). Венеціанська комісія також наполягала на важливості боротьби з корупцією в Україні, зокрема в судовій системі”, – йдеться, зокрема, у листі Мартіна Мрчели і Джанні Букіккіо.

Проте автори листа закликали ВР не ухвалювати законопроєкт Володимира Зеленського, проаналізувавши негативні наслідки, які він може мати у подальшому.

“Ми розуміємо, що ви стикаєтеся з дуже серйозними викликами, і ми не зменшуємо оцінку необхідності вчасних, сильних і рішучих дій. Водночас ми закликаємо вас зважати на негативні, глибокі і довготермінові наслідки для вашої країни від цього поспішного рішення – звільнення конституційних суддів”, – йдеться у листі.

Раніше представник президента України у Конституційному Суді Федір Веніславський прокоментував внесення до ВР законопроєкту “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства” і наголосив, що він повністю відповідає цінностям Конституції.

Читайте також: Рішення Конституційного Суду: президент звернувся до правоохоронних органів

Джерело Європейська правда
дата 31.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×