В ОП відповіли на петицію із закликом ліквідувати Окружний адмінсуд Києва

uatv
28.10.2020
Фото Укрінформ

Днями 25 тисяч голосів набрала петиція з проханням до президента України Володимира Зеленського подати до Верховної Ради відповідний законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. В Офісі президента наголошують, що порядок утворення та ліквідації судів чітко врегульовано на законодавчому рівні.

Про це пише UATV із посиланням на ОП.

Там нагадують, що, відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проєкт якого вносить до Верховної Ради України президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. За результатом розгляду петиції глава держави доручив розпочати відповідні консультації з ВРП.

“Володимир Зеленський від самого початку політичної кар’єри наголошував, що розвиток реального народовладдя, обов’язкове врахування суспільної думки при ухваленні важливих державних рішень, а також трансформація України у справді сучасну та цивілізовану державу мають бути пріоритетами кожного відповідального політика. Виконуючи саме такі завдання, президент пропонує розпочати необхідні консультації з Вищою радою правосуддя для напрацювання прозорої та коректної процедури, яка дозволила б вирішити питання Окружного адміністративного суду міста Києва та зняти певну напругу в суспільстві щодо цієї ситуації”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: “Буде оскаржене”: ОП відреагував на рішення Окружного адмінсуду щодо Ситника

До слова, автор петиції вважає, що ОАСК втратив авторитет, зокрема, через зміст опублікованих Національним антикорупційним бюро України в липні 2019 року та в липні 2020 року записів розмов керівництва цього суду, які “свідчать про глибоко вкорінену в суді корупцію і практику неправосудності рішень”.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента заявили, що Володимир Зеленський обов’язково використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити сталу роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил. 

Читайте такожУ Конституційному Суді заявляють про тиск із боку НАЗК, НАБУ і деяких політиків

Джерело UATV
дата 28.10.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×