В ОП пояснили, чому питатимуть думку українців про легалізацію канабісу

Фото Укрінформ

Дискусія про легалізацію канабісу з медичною метою в Україні без висловленої думки народу може тривати ще довго, і так і не вилитися в певне рішення.

На цьому наголосили в Офісі президента, пояснюючи, чому це питання винесли на всеукраїнське обговорення, інформує UATV.

“Аргументи прибічників цієї ідеї відомі: коноплі без наркотичного ефекту можуть використовуватися як ефективне та легке знеболювальне. Що особливо важливо для людей з онкологічними захворюваннями, які, поки канабіс залишається нелегальним, змушені рятуватися за допомогою набагато важчих та небезпечніших за наслідками для організму препаратів”, – ідеться в повідомленні.

Також медичну марихуану в державах, де це дозволено, застосовують у разі депресій, посттравматичного стресового розладу тощо. Препарати на основі цієї рослини використовуються і при низці інших тяжких станів і захворювань. За попередніми підрахунками, не менше двох мільйонів українців потребують саме таких препаратів, наголосили в ОП.

Проте опоненти цієї ідеї наголошують, що під виглядом медичних препаратів можуть розповсюджуватися й наркотичні речовини.

“Але ефективною є та держава, яка нівелює ризики та використовує з користю для народу всі можливості, які існують”, – зазначили в Офісі президента.

Саме для того, щоб дізнатися думку народу з цього приводу, питання легалізації медичного канабісу винесли на всеукраїнське опитування, яке відбудеться в день проведення місцевих виборів, 25 жовтня.

Нагадаємо, раніше президент анонсував проведення всеукраїнського народного опитування під час виборів 25 жовтня. Після цього в ОП оголосили 5 питань, які ставитимуть громадянам.

Читайте такожОпитування 25 жовтня не матиме прямих юридичних наслідків, – Офіс президента

Прямой эфир