В ООН та ЄС засудили запуск поїздів по Керченському мосту

uatv
24.12.2019
Фото Укрінформ-UATV

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттерріш прокоментував інформацію про залізничне сполучення Росії з окупованим Кримом через Керченський міст.

Про це написав представник України при ООН Олег Ніколенко на своїй сторінці в Facebook.

“Маємо реакцію генерального секретаря ООН на відкриття залізничного руху через “кримський міст”: мають дотримуватися резолюції про суверенітет та територіальну цілісність України”, – повідомив Ніколенко.

Він нагадав, що резолюції Генеральної Асамблеї безпосередньо засуджують будівництво мосту як грубе порушення Статуту ООН, а також застерігають російських посадовців від неузгоджених візитів на Кримський півострів.

В ЄС назвали відкриття залізничного сполучення через Керченський міст без згоди Києва ще одним порушенням суверенітету України.

“Це – ще один крок примусової інтеграції до Росії незаконно анексованого півострова”, – зазначив речник Євросоюзу.

Наголошується, що міст обмежує можливості проходження суден через Керченську протоку до українських портів Азовського моря.

“Європейський Союз підтверджує свою повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. ЄС не визнає і не буде визнавати незаконну анексію Кримського півострова Росією”, – йдеться в заяві.

Раніше Представництво президента в АР Крим також висловило протест щодо відкриття залізничного сполучення.

Джерело UATV
дата 24.12.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×