В окупованому Криму почався суд над Володимиром Балухом

Український активіст передав листа, у якому розказує про знущання працівників СІЗО та своє голодування

uatv
15.05.2018

Фото Укрінформ-UATV

Сьогодні в окупованому Криму почалося судове засідання по справі українського активіста Володимира Балуха.

Про це повідомила Кримська правозахисна група.

“Володимир присутній на засіданні. Він сильно схуд, але тримається бадьоро. Підтримати українського патріота прийшли небайдужі кримчани, зокрема, голова Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Климент“, – йдеться у повідомленні.

Володимир Балух передав листа, у якому розказує про знущання працівників СІЗО та своє голодування.

З 19 березня, пройшовши моральні знущання, крадіжку особистих речей і побої з боку деяких працівників СІЗО, мені нарешті вдалося домогтись офіційного визнання мого протесту із переведенням в окрему камеру. Та провокації і моральний тиск з метою дискредитувати мене і мій протест з того часу тільки посилилися. На 25-й день голодування після консультації з архієпископом Кримським Климентом, щоб максимально унеможливити імовірність насильницького годування та не санкціонованого мною застосування медичних засобів, а також, щоби не завдавати невиправного горя своїм рідним, мною було прийнято рішення перейти на інший режим протесту: з того дня я щоденно вживаю дві склянки вівсяного киселю, 50-70 г сухарів з чорного хліба і п’ю чай з медом”, – йдеться у листі.

Нагадаємо, у грудні 2013 року Володимир Балух вивісив на даху свого будинку прапор України, який не зняв і після фейкового “референдуму” в Криму. У квітні 2015 року до його будинку прийшли співробітники ФСБ, після цього він вирішив побути у друзів. Балуха затримали в анексованому Криму 8 грудня 2016 року. У ФСБ Росії стверджували, що в його будинку знайшли 90 патронів і кілька тротилових шашок. Сам Балух цю інформацію заперечує.

16 січня підконтрольний Росії Роздольненський районний суд засудив українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів за звинуваченням у зберіганні боєприпасів.

З 19 березня ув’язнений активіст оголосив про безстрокове голодування, а 11 квітня народні депутати Верховної Ради України надіслали звернення-прохання припинити голодування.

 

Джерело UATV
дата 15.05.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV