В окупованому Криму обмежується свобода зібрань, – Гельсінська комісія США

uatv
19.09.2019
Фото Укрінформ-UATV

Керівник апарату Комісії з питань безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія США) Алекс Джонсон розповів, як Росія порушує права людини на території незаконно анексованого півострова.

Про це він сказав на нараді ОБСЄ у Варшаві, повідомляє UATV з посиланням на Укрінформ.

Джонсон наголосив, що арешт пов’язаних із групою “Кримська солідарність” активістів свідчить про ескалацію репресій проти кримських татар.

“Свобода зібрань обмежується в окупованому Росією Криму, де з метою запобігання зібрань і демонстрацій введені жорсткі закони. Арешт на початку цього року 23 громадських активістів, пов’язаних із мережею “Кримська солідарність”, означає ескалацію репресій проти кримських татар“, – сказав він.

Представник Гельсінської комісії США додав, що “Російська Федерація трактує свободу зборів та мирних зібрань як загрозу, а не як права людини”.

“Масові затримання тисяч людей, які мирно збиралися в Москві цього літа, надмірне застосування сили проти протестувальників та неправдиві кримінальні звинувачення проти деяких затриманих – усе це, як видається, спрямовано на зрив майбутніх демонстрацій”, – підсумував Джонсон.

Нагадаємо, що 17 вересня українська делегація залишила засідання ОБСЄ через заяви про “російський Крим”. Пізніше наші представники продовжили роботу на нараді після демаршу.

Джерело UATV
дата 19.09.2019
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV