В окупованому Криму не вистачає апаратів ШВЛ, – активіст (ВІДЕО)

uatv
18.09.2020
Фото Укрінформ

Едем Дудаков, громадський діяч і кримчанин, у програмі “На самом дел: Крым” розповів про складну ситуацію у зв’язку з коронавірусом у кримських лікарнях і на півострові в цілому.

За його словами, в окупованому Криму не вистачає апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Люди змушені очікувати в черзі “на дихання” по 5-7 годин, а смертність серед людей похилого віку дуже велика.

“У нашому народі контактів може бути з приїжджими менше, ніж у інших. І тому було менше цього коронавірусу, але зараз дуже серйозна ситуація. Скасовуються весілля, люди самі відміняють. Хоча держава їх не скасовує. Але я думаю, що потрібно утриматися від цього всього. Від різних великих скупчень, тому що останнім часом дуже багато випадків смертності серед людей, яких я добре знаю”, – зазначив кримськотатарський активіст в ефірі телеканалу “Дом”.

Дудаков прокоментував дані міжнародного агентства Reuters про те, що в Росії тільки в третини летальних випадків від COVID-19 вказують реальну причину смерті.

“Все-таки ми відокремлюємо Крим від Росії. У Криму ситуація гнітюча. Ось у моєї знайомої батько помер. Вони живуть у Сімферополі, а батька госпіталізували в Джанкой, тобто місць немає, – повідомив він. – Поки його туди везли, поки його влаштували до Джанкойської лікарні, він помер. А дуже велика смертність серед людей похилого віку”.

Другою проблемою в кримських лікарнях Дудаков назвав брак апаратів штучної вентиляції легенів.

“Друга проблема. Мій друг Садихо, не буду називати його прізвище, зараз пербуває в лікарні. Його в буквальному сенсі врятували тільки тому, що є знайомі. Тобто черга до кисню, до ось цього апарату провітрювання легень, дуже велика. Люди чекають по 5-7 годин, коли дійде ця черга, тому дуже серйозна ситуація. І я думаю, що після цього курортного сезону, який тут “на ура” проходив, завезли ще більше проблем. Тому що в цьому році, оскільки кордони закриті, в Крим приїхало як ніколи багато людей із Росії”, – зазначив громадський діяч.

Читайте також: Студентами українських ЗВО стали 320 дітей з Криму, – Кориневич (ВІДЕО)

Нагадаємо, що РФ вдвічі збільшила військову присутність у Криму.

Джерело UATV
дата 18.09.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×