В МЗС висловили протест через заяву парламенту Болгарії про Болградський район

uatv
20.05.2020
Фото АР

В МЗС висловили протест через заяву парламенту Болгарії щодо адміністративно-територіальних змін в Одеській області.

Про це інформує пресслужба відомства.

Зазначимо, що парламент Болгарії розкритикував плани України провести адміністративну реформу Болградського району Одеської області, який є одним з головних центрів болгарської меншини в нашій державі.

У міністерстві назвали неприйнятними спроби втручання у внутрішні справи України.

“Питання адміністративно-територіального устрою належить до виключної компетенції органів державної влади. Викликають подив і нерозуміння маніпулятивні недостовірні твердження щодо впливу реформи на національну самобутність етнічних болгар України”, – сказано в повідомленні.

У відомстві запевнили, що захист прав і свобод представників усіх національних меншин є одним з основоположних пріоритетів діяльності органів влади України. Зазначається, що наша країна діє у чіткій відповідності до Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин (1995 рік).

“Українська сторона неодноразово доводила відкритість і готовність сприяти розвитку національної самобутності українських громадян з етнічним болгарським походженням”, – додали дипломати.

В МЗС наголосили, що питання щодо Болградського району буде вирішено з урахуванням позиції місцевих жителів, у т.ч. чисельної болгарської громади.

Читайте такожПрезидент Володимир Зеленський дав пресконференцію

Нагадаємо, що Болгарія надасть засоби захисту для українських медиків.

Джерело UATV
дата 20.05.2020
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV